PLATINUM Natural prémium száraz és nedves kutyatáp webáruház


BLOG

A macskám nem hajlandó enni - Mit tegyek

Mit tegyek, ha nem eszik a macskám?

A legtöbb macskatulajdonos tisztában van vele: a cicák nagyrésze hihetetlenül válogatós. Bár ezt igyekszünk észben tartani, ha szeretett kedvencünk nem hajlandó elfogyasztani a megszokott macskaeledelt a tőle megszokott lelkesedéssel, aggódni kezdünk. Az okok egy része általában teljesen ártalmatlan, mégsem szabad félvállról vennünk az eledel megtagadását.


Nyaralás a kutyával: 7 tipp a biztonságos külföldi családi vakációhoz

Külföldi nyaralás a kutyával

A gazdik számára a családi nyaralás tervezése kihívásokkal járhat, különösen akkor, ha külföldre utaznak. A kutyával való utazásnak önmagában is speciális szempontjai vannak, amelyeket figyelembe kell vennünk annak érdekében, hogy kedvencünk is önfeledten élvezhesse az utazást, miközben biztonságáról is maximálisan gondoskodunk. Cikkünkben csokorba szedtünk 7 tippet, amik segíthetnek abban, hogy gördülékenyen, és mindenki számára kellemesen teljen a külföldi családi nyaralás


Ivartalanítás utáni súlygyarapodás: így őrizzük meg kedvencünk ideális testsúlyát az ivartalanítás után is

Súlygyarapodás ivartalanítás után

Az ivartalanítást követő hízás világszerte sok-sok kutyus és gazdija számára okoz komoly fejtörést. A beavatkozás hatással lehet a kutya hormonális egyensúlyára, valamint aktivitására és anyagcseréjére is. Az aktívan eltöltött órák számának csökkenése és a megváltozott hormonális állapot könnyedén súlygyarapodáshoz vezethet, ami pedig számos egészségügyi probléma kialakulását hordozhatja magában.


Vizes játékok kutyáknak: hűsítő elfoglaltságok a forró nyári napokra

Hűsítő elfoglaltságok a kutyának

Nem kell feltétlenül megúsztatnunk kedvencünket a közeli patakban vagy tóban ahhoz, hogy lehűtsük kicsit a nyári forróságban. Otthon, saját kertünkben vagy egy közeli parkban is rengeteg lehetőségünk adódhat a játékos pancsolásra. Csokorba szedtünk néhány izgalmas vizes játékötletet, amik amellett, hogy aktivizálják bundásunkat, gondoskodnak a felfrissüléséről is.


Kerti partyk és nagy sütögetések: így óvjuk négylábú kedvencünket az esetleges balesetektől! 

Kutyabiztonság nyáron a kertipartyk során is

A kerti partykról természetesen a család bundás tagja sem hiányozhat, aki ekkor kitörő örömmel és izgatottsággal fogadhatja a vendégeinket és a vérpezsdítő nyüzsgést. A fennforgás közepette azonban nem csüggedhet a figyelmünk: kedvencünk számára nem csak a grillről lelopott forró falatok jelenthetnek veszélyt!


Nem minden szuperhős hord köpenyt - Így képzik a négylábú hősöket!

Segítőkutyák képzése

Nem minden szuperhős hord köpenyt, néhányuknak 4 lába van. A keresőkutyák elképesztő, gyakran emberfeletti munkája bizony a képzésnél kezdődik. De hogyan sajátítják el a bundások a feladatukhoz nélkülözhetetlen készségeket és ismereteket?


Ezért a fülem botját sem mozdítom! – Mit tegyünk, ha a macska válogatós?

Séta a kutyával télen

A bársonytalpú bundások igen nagy része válogatós, amivel roppantul feladják a leckét gazdijaiknak nap mint nap, azok pedig nem győznek válogatni az eledelek színes-szagos csomagolásai között, legyen az ropogtatnivaló száraz-, vagy illatos nedvestáp.


Majd, ha fagy! – 3+1 fontos dolog, amikre oda kell figyelnünk a hideg, csapadékos séták során

Séta a kutyával télen

Nincs is szebb és lélekmelengetőbb annál, mint az ünnepi időszak közeledtével lassan hulló hópelyhek alatt sétálni bundásunkkal, és gyönyörködni a fehér hótakaró fedte tájban, miközben kedvencünk lelkesen rohangál fel-alá. A tél persze nem mindig ilyen idilli, sokszor inkább havas eső, erős szél és latyak kíséri az utunkat. Hogy mancsosunk egészségéről és komfortérzetéről gondoskodjunk, ebben az időszakban némi extra odafigyelésre lesz szükség. Íme a 3+1 legfontosabb dolog, amikről nem feledkezhetünk meg a hideg, csapadékos séták során.


Már megint egy újabb gödör! – Így szoktassuk le a kutyát a kertben való ásásról

Így szoktassuk le a kutyát a kertben való ásásról

Sem a hideg, sem a forró napsütés nem tudja elriasztani az igazi kertrendező ebeket attól, hogy újabb és újabb krátereket alkossanak az udvaron – gazdijuk legnagyobb bosszúságára. A szüntelen ásás mögött számos különféle ok állhat, ezeket megértve tudjuk a lehető leggyorsabban leszoktatni arról kedvencünket – merthogy mihamarabb ez a cél, ugye?

Tudtad? Sok mindent elárul a kapcsolatotokról, hogy hogyan alszik a kutyád 

Így árulkodik a kutya-gazdi kapcsolatról a kutya alvása

Nincs is annál békésebb és szívmelengetőbb látvány, mint amikor kedvencünk puha kutyaágyába kuckózva, a lehető legnagyobb kényelemben húzza a lóbőrt. Mert ha valaki, vakkantó családtagjaink nagyon is tudják, mitől döglik a légy, ha a kényelemről van szó: égbe meredő lábakkal, kilógó nyelvvel, ritmikusan horkolva képesek órákon át horpasztani.



Tudtad? A vadászösztön nagyon is befolyásolja a macska táplálkozását – A fizikai és mentális egészség is az etetőtálnál kezdődik!

Apportírozás tanítása

Amikor a szőrös játékegérrel kacérkodik, vagy amikor kedvenc labdáját hajkurássza naphosszat azzal éppen vadászösztönét tréningezi kedvencünk, tegye azt odakint a kertben, vagy lakásban tartott macskaként a nappali kellős közepén. A vadászat a macska veleszületett szokása, ami nem csak a játékot, de a táplálkozást is nagyban befolyásolja.



Extrudáció vagy egyedi eljárás, friss hús vagy húsliszt – Avagy az igazság, amit a macskaeledel csomagolása elárul

Így tanítsuk meg kedvencünket a helyes, nyugodt sétára

Doromboló bundás családtagjaink igazi ínyencek. Mikor éppen sikerül megtalálnunk azt az eledelt, amit cicánk elfogad, egyik napról a másikra azon kapjuk magunkat, hogy az addig bevált finomságot már nem hajlandó megenni. Amellett persze, hogy kifinomult ízlése által felállított elvárásainak is eleget kell tennünk, nem feledkezhetünk meg egészségének támogatásáról sem.



Viszlát pórázrángatás és őrült rohanás! – Így tanítsuk meg kedvencünket a helyes, nyugodt sétára

Így tanítsuk meg kedvencünket a helyes, nyugodt sétára

A legtöbb gazdinak szembe kell néznie a pórázrángatás és az őrült rohanás, szimatolás kihívásaival a séták alkalmával. Az igen bosszantó jelenség hátterében számos különféle ok állhat, és ha ezeket megértjük, valamivel könnyebben próbálkozhatunk az arról való leszoktatással. Így bundásunkkal ideális esetben úgy sétálhatunk majd, ahogy teszik most azok, akikre egyelőre irigykedő pillantásokkal nézünk.



Pancsolásra fel! – 5 dolog, amire felelős gazdiként ügyelnünk kell a kutyastrandon

Kutyastrand tippek: 5 dolog, amire figyelnünk kell

Javában tombol a nyár, végre igazi önfeledt pancsolásra indulhatunk kedvencünkkel. Bármennyire is tisztában vagyunk bundásunk habitusával, felelős kutyatartóként néhány alapvető szempontra ügyelnünk kell a strandon mancsosunk és többi kutyatartó érdekében is.



Így őrizzük meg kedvencünk szellemi egészségét – A fitt elme 1x1-je

Így őrizzük meg a kutya szellemi egészségét

A kutya fizikai egészségének megőrzése, vagy éppen erőnlétének növelése és trenírozása a kutyatartás mindennapjainak szerves része, a szokásos reggeli sétától a közös sporttevékenységen át az agility-ig. Azért fektetünk oly sok időt és energiát a megfelelő eledel kiválasztásába, és azért húzunk gumicsizmát a szakadó esőben is, ha eljött a séta ideje, hogy bundásunkat minél tovább aktívnak és fittnek lássuk, hogy gondoskodjunk fizikai egészségének megőrzéséről. De mi a helyzet az elme állapotával?



5 hasznos tipp a kutyameleg napokra – Így óvjuk kedvencünket a hőségtől

Bár olykor-olykor futózáporok párásítják a kellemesen meleg levegőt, a tomboló nyár visszavonhatatlanul közeleg! Miközben előszedjük a lenge ruháinkat, és magasabb faktorú naptejre váltunk, gondoljunk kedvencünkre is, hiszen neki is melege van! Íme 5 gyakorlati tanács a legforróbb hónapok átvészelésére!



Kutyákra mérgező növények – Ezektől tartsuk távol négylábú kedvencünket

Kutyára mérgező növények, avagy ezeket érdemes elkerülni

Végre itt a jó idő, vagyis IRÁNY A TERMÉSZET! A gazdik előszeretettel indulnak útra kedvencünkkel, hogy felfedezzenek egy-egy szépséges tájat vagy túraútvonalat, mások hosszú órákat töltenek a közeli parkban vagy kutyafuttatóban, megint mások a kertet szépítgetik kedvencük „segítségével”.



Honnan tudod, ha rosszul adagolsz? - PLATINUM tápadagolási kisokos

Kutyatáp adagolása - PLATINUM kutyatáp adagolási kisokos
Mi az, amivel kedvenceink legszívesebben töltenék napjaik nagy részét? Garantáltan a legfinomabb falatok örökös majszolásával! Hiába imádják a hasukat, egészségük és fittségük megőrzése érdekében nem dőlhetünk be a könyörgő tekinteteknek, alaposan át kell gondolnunk, hogy mit és milyen mennyiségben kínálunk kedvencünknek!


Kutya allergia, avagy tünetek, kezelés és típusok – Így segíthetünk allergiás kedvencünkön

Kutya allergia, avagy tünetek, kezelés és típusok – Így segíthetünk allergiás kedvencünkön

A különféle típusú allergiák és intoleranciák világszerte, és hazánkban is számtalan bundást és gazdáját érintik. Gyakran azonos tüneteket produkálhatnak, így nem csupán az allergén, de az allergia típusának azonosítása is kihívást jelenthet a kutyatartók számára, hiszen a vakarózás, a mancs rágcsálása vagy a szőrhullás éppúgy lehet egy szezonális allergia, mint egy ételallergia tünete.



 

5 + 1 jel, ami egyértelműen arra utal, hogy ideje egy négylábúval bővíteni a családot

5 + 1 jel, ami egyértelműen arra utal, hogy ideje egy négylábúval bővíteni a családot

A kutyatartás kétségtelenül óriási felelősség, így alaposan át kell gondolnunk, készen állunk-e a feladatra. Ha töviről hegyire átrágtuk a kérdéskört, és mindent megtettünk azért, hogy felkészülten várjuk kedvencünk érkezését, akkor is ér majd sok-sok meglepetés, és akkor is meg kell majd küzdenünk megannyi kihívással. Persze kétségtelen, hogy minden megrágcsált lábbeli és neveléssel töltött perc megéri, hiszen



 

5 kulcsfontosságú szempont, amire nagy figyelmet kell fordítanunk, mielőtt hipoallergén kutyatápot választunk allergiás kedvencünknek

5 kulcsfontosságú szempont, amire nagy figyelmet kell fordítanunk, mielőtt hipoallergén kutyatápot választunk allergiás kedvencünknek

Sok, és egyre több kutya-gazdi páros hétköznapjait keserítik meg az allergia és intolerancia bosszantó tünetei. Kellemetlen és viszkető bőrpanaszok, hulló szőr, mancsrágás, gyomorproblémák, puffadás, és még sorolhatnánk. A tünetek általában 6 hónapos és 2 éves kor között alakulnak ki, és sok esetben akár egy életen át fennállhatnak, még ha időnként enyhülnek is.



 

Mint két tojás – Valóban hasonlít a kutya a gazdájára?

Mint két tojás – Valóban hasonlít a kutya a gazdájára?

Nap mint nap látunk olyan kutya-gazdi párosokat, akik mintha egymás másolatai lennének. Az állatorvosnál, a kutyafuttatóban, az utcán. Ha pedig egy kicsit a saját házunk táján is vizsgálódni kezdünk, rájöhetünk, hogy mások talán ugyanígy felfedezik a köztünk és kedvencünk közötti hasonlóságot. Valóban így lenne? Hasonlít a kutya a gazdájára?



 

Vajon eleget iszik? - Avagy amit a kutya vízigényéről és vízfogyasztásáról tudni érdemes

Vajon eleget iszik? - Avagy amit a kutya vízigényéről és vízfogyasztásáról tudni érdemes

Gazdiként kedvencünk egészségének megőrzése kulcsfontosságú feladatunk. A szervezet megfelelő működését a táplálkozás mellett a folyadékbevitel is befolyásolja, így amellett, hogy nem mindegy, mi kerül nap mint nap bundásunk etetőtáljába, nem árt odafigyelünk arra is, hogy eleget iszik-e a kutya. De mennyi az annyi?



 

Kutyabiztonság az autóban 1x1 – Így óvjuk bundásunkat az autós utazások során

Kutyabiztonság az autóban 1x1 – Így óvjuk bundásunkat az autós utazások során

Ahogy saját magunk biztonságáról, úgy négylábú kedvencünk épségéről is gondoskodnunk kell az utazások alkalmával. Cikkünkben az elővigyázatosság mellett kényelmi szempontokat is összegyűjtöttünk, hogy az idei autós kalandok már biztosan problémamentesen, számunkra, illetve mancsosaink számára is kellemesen teljenek!



 

Amikor csak kapkodjuk a fejünket - 7 vicces és sokszor megdöbbentő tapasztalat, amivel egy újdonsült gazdi találkozik

Amikor csak kapkodjuk a fejünket - 7 vicces és sokszor megdöbbentő tapasztalat, amivel egy újdonsült gazdi találkozik

Az egyik pillanatban még csak barátkozunk egy új négylábú családtag gondolatával, a másikban pedig elbűvölő tekintetével már át is vette az uralmat a szívünk felett. Nem csoda, az apró, nedves orroknak és az olykor még botladozó lépteknek nem könnyű ellenállni. Egy kölyökkutyával persze nem csak játék és mese az élet.



 

Kerüljön a fa alá kézzel készített kutyajáték! – Karácsonyi ajándék tipp a család négylábú tagjának

Kerüljön a fa alá kézzel készített kutyajáték! – Karácsonyi ajándék tipp a család négylábú tagjának

Itt egy labda, ott egy kötél, amott egy sípoló kacsa, mellette egy kong. Négylábú kedvencünk játékokban valószínűleg nem szenved hiányt, így talán nincs szüksége még egy milliomodik darabra. Ha azonban a gazdi által készített játékról van szó, egész más a helyzet. Számunkra is kiváló elfoglaltság egy-egy kutyajáték házi elkészítése az ünnepi időszakra hangolódva!



 

Szagok, hangok, emlékképek – Avagy így működik a kutya memóriája

Szagok, hangok, emlékképek – Avagy így működik a kutya memóriája

Annyi nagyszerű emléket gyűjtünk gazdiként kedvencünkkel, annyi kalandot és izgalmat élünk át, amiket később boldogan idézünk fel újra. Vajon bundásunknak is rémlik még a tavaly nyári sátras kirándulás? Vajon emlékszik minden látogatásra az állatorvosnál, és onnan ered ellenkező magatartása, amint csak meglátja az épületet? Vajon fel tudja idézni azt a finom rágcsálnivalót, amivel a hétvégén leptük meg?



 

Igazi naplopó vagy buzgó örökmozgó? – Íme 5 extra lusta, és 5 nagyon aktív kutyafajta

Igazi naplopó vagy buzgó örökmozgó? – Íme 5 extra lusta, és 5 nagyon aktív kutyafajta

Egy vérbeli kutyás tudja, hogy minden eb igazi egyéniség! Az azonban, hogy kedvencünk inkább az ágyában ejtőzik hangosakat horkantva, vagy egy laza maratonnal indítja a reggelt a kertben, fajtaspecifikus tulajdonság is. Íme, 5-5 példa az extrán lusta, és nagyon aktív, nagy mozgásigényű négylábúra!



 

Az egészséges és boldog kutya nyomában télen is – Kutyaápolási tippek télre

Az egészséges és boldog kutya nyomában télen is – Kutyaápolási tippek télre

Bár még csak gondolatban hangolódunk a legfagyosabb hónapokra, hogy bundásunk a téli időszakban is kicsattanó energiának és egészségnek örvendhessen, nem árt időben elkezdeni a szükséges téli felkészülést és felkészítést. Lássuk, mire kell fokozott figyelemmel ügyelnünk!



 

Immunerősítés a kutyánál - Így gondoskodjunk kedvencünk egészségéről a hidegebb hónapokban

Immunerősítés a kutyánál - Így gondoskodjunk kedvencünk egészségéről a hidegebb hónapokban

A felhőtlen kalandokhoz és az izgalmas őszi-téli élmények begyűjtéséhez erős immunrendszer szükségeltetik. A csípős reggelek és a hűs nappalok nem csak a gazdik, de négylábúik szervezetére is hatással van, ahogy az évszakváltás önmagában is.



 

Kölyökkutya etetése (táblázat segítségével): mikor, mivel és milyen arányban etessük a kölyökkutyát?

Kölyökkutya etetése (táblázat segítségével): mikor, mivel és milyen arányban etessük a kölyökkutyát?

Reggeltől estig tartó izgalmas kalandok, hihetetlen iramban való növekedés, a szívünkhöz kedves tárgyak megcsócsálása, és még sorolhatnánk... Gondoljunk csak bele, mennyi energiát igényelnek az említettek a család apró mancsosától. Az életerő utánpótlásáról, az egészséges és kiegyensúlyozott fejlődésről és növekedésről gazdiként első sorban a tápláláson keresztül kell gondoskodnunk. Lássuk, mire kell ügyelnünk egy kölyökkutya etetése során!



 

Hegyes, ollószerű fogazat, rövid tápcsatorna - A kutya húsevő, de hogyan befolyásolja ez az egészséges táplálását?

Hegyes, ollószerű fogazat, rövid tápcsatorna - A kutya húsevő, de hogyan befolyásolja ez az egészséges táplálását?

A kutya táplálása mindig sarkalatos kérdés a gazdik körében. Van, aki a nyers táplálásra, mások a házi kosztra, megint mások az allergénektől mentes eledelekre esküsznek, és sokan mindössze a csomagolás alapján választják meg kedvencük aktuális eledelét. Nem is csoda, hiszen megannyi, a gazdikat befolyásolni kívánó teória és irányzat kering manapság, amik között laikusként bizony nem könnyű igazságot tenni.



 

Francia bulldog, boston terrier, mopsz? – A nyomott orrú kutyafajtáknál (is) különleges odafigyelést igényel a bőrredő

Francia bulldog, boston terrier, mopsz? – A nyomott orrú kutyafajtáknál (is) különleges odafigyelést igényel a bőrredő

Ha nyomott orrú kutyafajtát választunk magunk mellé társnak, mint a francia bulldog, a boston terrier, vagy a mopsz, bizony nem feledkezhetünk meg „védjegyük”, avagy bőrredőik megfelelő ápolásáról. Ha egy sharpei, vagy egy masztiff gazdái vagyunk, éppúgy igazak ránk a leírtak: a bőrredők és ráncok nem megfelelő karbantartása nagy kellemetlenségeket okozhat mancsosunknak!



 

Mielőtt egy négylábúval bővül a család – Hogyan készüljünk fel egy kölyökkutya érkezésére?

Mielőtt egy négylábúval bővül a család – Hogyan készüljünk fel egy kölyökkutya érkezésére?

Egy bundás érkezése rengeteg örömmel és izgatottsággal jár, legyen szó az első mancsosunkról, vagy egy új családtagról a már meglévő négylábúnk mellé. Bármelyik alternatíva is legyen igaz ránk, egy biztos: a felelősség nagy, és egy új jövevény mindig előkészületeket igényel. Lássuk, mire kell ügyelnünk, mielőtt egy kutyával bővül a család! A felkészülést a cikkben ellenőrző listával segítjük!



 

3 aranyszabály a tápok tárolásához – Így őrizzük meg frissességüket, zamatukat és állagukat

3 aranyszabály a tápok tárolásához – Így őrizzük meg frissességüket, zamatukat és állagukat

A nem megfelelően tárolt kutyaeledelek kiszáradhatnak, veszíthetnek minőségükből, állaguk megváltozhat, ráadásul a helytelen raktározással a különféle élősködők számára is ideális „otthont” biztosíthatunk. De vajon tényleg segítenek elkerülni az említett malőröket az ízléses dobozok, mintás tárolók, és a lakás berendezéséhez tökéletesen illeszkedő táptartó ládikák? Lássuk, mi az igazság!



 

Ha eljött a pancsolás ideje - Mikor, mivel és hogyan fürdessük a kutyát?

Ha eljött a pancsolás ideje - Mikor, mivel és hogyan fürdessük a kutyát?

Néhány bundás odáig van a nyári lubickolásért, míg mások egyenesen irtóznak a víztől, és inkább a szárazföldi kalandokat preferálják. A legtöbb esetben azonban az igazi „búvárok” sem fogadják előszeretettel, amikor elérkezik a fürdés ideje. Csokorba szedtünk most néhány szempontot, amelyekkel hatékonyabbá varázsolhatjuk a tisztálkodást, és megkönnyíthetjük kedvencünk számára a procedúrát.



 

Csak rágcsál, és rágcsál, és még többet rágcsál – Amit a kutya fogváltásról tudni érdemes

Csak rágcsál, és rágcsál, és még többet rágcsál – Amit a kutya fogváltásról tudni érdemes

Aki találkozott már kölyökkutyával, az bizonyára tudja, hogy az apróságok a legtöbb esetben előszeretettel rágcsálnak meg bármilyen tárgyat – és a hangsúlyt ezúttal a „bármilyenre” kell helyeznünk! Efféle imádott hobbijukat a fogváltás időszakában fokozott odaadással űzik, és ha nem figyelünk oda, bizony a szívünkhöz legközelebb álló tárgyainktól búcsúzhatunk el. De mikorra várható ez a kevésbé szívderítő időszak, és gazdiként mit érdemes tudnunk róla?



 

Miért száraz a kutya orra? – A száraz nózi nyomában

Miért száraz a kutya orra? – A száraz nózi nyomában

A hűs, puha és nedves nózi az egészséges kutya egyik ismertetőjele, éppen ezért ad okot az aggodalomra, ha felületének egy része (vagy egésze) szárazzá, keménnyé vagy melegebbé válik a megszokottnál. Jó hír, hogy a jelenség bizonyos esetekben teljesen természetes, így legkevésbé sem biztos, hogy betegség áll a háttérben. Lássuk, mit olvashatunk ki a legfinomabb falatok kiszimatolásáért felelős nózik külleméből!



 

Ajjaj, köhög a kutya! – Amit a kennel köhögésről tudni érdemes

Ajjaj, köhög a kutya! – Amit a kennel köhögésről tudni érdemes

A legtöbb gazdi érthető módon megijed, amikor a kutya köhögni kezd. A száraz, görcsös köhögés fertőző, amit kedvencünk könnyedén összeszedhet a kutyaiskolában, a kozmetikusnál, vagy egy ártatlannak tűnő szaglászás alkalmával. Ahogy más szokatlan tüneteket és betegségeket, úgy ezt sem érdemes félvállról venni, hiszen komoly szövődményekkel járhat! Lássuk, mit kell tudnunk a kennel köhögésről!



 

Idős kutya gondozás – Ha a lehető legtöbbet szeretnénk tenni korosodó kedvencünkért

Idős kutya gondozás – Ha a lehető legtöbbet szeretnénk tenni korosodó kedvencünkért

Aggastyán bundásunk igényei és szükségletei a kor előrehaladtával természetes módon változnak meg. Némi extra odafigyeléssel azonban kényelmessé és boldoggá varázsolhatjuk a hétköznapjait. Lássuk, mire érdemes fokozottan figyelnünk!



 

Az egészséges és viszketéstől mentes hallójáratért – Tippek kedvencünk fülének helyes tisztításához és ápolásához

Az egészséges és viszketéstől mentes hallójáratért – Tippek kedvencünk fülének helyes tisztításához és ápolásához

Ahogy a bunda vagy a karmok ápolására, úgy a fültisztításra és a fül, illetve a hallójárat egészségének megőrzésére is nagy figyelmet kell fordítanunk. De hogyan, mikor és milyen gyakran tisztítsuk kedvencünk fülét, és hogyan ismerjük fel a már kialakult fülproblémákat?



 

Milyen kutya illik hozzám? – A legfontosabb kérdések, amiket fel kell tennünk magunknak, mielőtt egy négylábúval bővül a család

Milyen kutya illik hozzám? – A legfontosabb kérdések, amiket fel kell tennünk magunknak, mielőtt egy négylábúval bővül a család

Apróság vagy óriás, örökmozgó vagy igazi lustaság, házőrző vagy egy bújós öleb? Ahogy a négylábúak, úgy mi magunk is igen különbözőek vagyunk, különböző ritmusban különböző életvitelt folytatunk. Ennek megfelelően alaposan át kell gondolnunk, milyen kutya illik hozzánk, hogy a választás ne csak számunkra, de újdonsült bundásunk számára is megfelelő legyen. Lássuk, melyek a legfontosabb szempontok, amiket alaposan át kell gondolnunk, mielőtt egy négylábúval bővül a család!



 

Ha a kutya unatkozik - 5 jel, hogy több aktív időtöltésre lenne szüksége

Ha a kutya unatkozik - 5 jel, hogy több aktív időtöltésre lenne szüksége

Eszik, alszik, rombol, nyüszít... majd kezdi elölről. Ha a kutya napirendje nagyjából az említettek szerint alakul, az bizony nagy eséllyel arra utal, hogy kedvencünk unatkozik, vagyis több aktív időtöltésre és törődésre lenne szüksége. Bár a tapasztalt gazdik gyakran ügyesen megelőzik az efféle viselkedési forma kialakulását, nem csak a kezdők számára okozhat fejtörést a jelek felismerése. Lássuk, hogyan üzen számunkra bundásunk, ha már unja a banánt!



 

Kutyák összeszoktatása – Mit tegyen a gazdi, ha új bundás érkezik a családba?

Kutyák összeszoktatása – Mit tegyen a gazdi, ha új bundás érkezik a családba?

Öröm, izgatottság, és egy csepp megalapozott aggodalom. Egy új kutya érkezése még a tapasztalt gazdik számára is jelent némi kihívást, ez pedig fokozottan igaz akkor, ha van már egy négylábú a háznál. A dupla annyi boldogság legalább dupla annyi feladattal is jár, így nem árt magunkat és bundásunkat is felkészíteni az új jövevény érkezésére, hogy már az ismerkedés is gördülékenyen menjen. A folyamat megkönnyítése érdekében csokorba szedtünk néhány gyakorlatias tanácsot!



 

Ha kánikula, akkor perzsel az aszfalt! - Így óvjuk és gyógyítsuk kedvencünk mancsát a nyári hőségben

Ha kánikula, akkor perzsel az aszfalt! - Így óvjuk és gyógyítsuk kedvencünk mancsát a nyári hőségben

A nyári kánikula bizony nem csak a gazdikat, de a család négylábú tagjait is igencsak megviselheti. Ekkor fel kell készülnünk a kánikula velejáróira, bundásunk hűtésétől a megjelenő élősködőktől való védelmen át egészen a perzselő aszfalt okozta fájdalmas sérülésekig. Lássuk, hogyan óvhatjuk meg kedvencünk mancsait és bőrét az év legmelegebb hónapjaiban!



 

„Csak egy falatot kééééérek!” – Hogyan szoktathatjuk le kedvencünket a kunyerálásról?

Hogyan szoktathatjuk le kedvencünket a kunyerálásról?

A legtöbb négylábú bizony imádja a hasát, és bármit megtenne néhány ínycsiklandó falatért. Míg némelyikük csupán árgus szemekkel pillant a gazdi tányérja felé miközben az eszik, addig egyik-másik eb akár mérges vakkantásra is vetemedik, csak hogy kizsaroljon némi finomságot. Az erőszakos kunyerálás nem csak számunkra, de a hozzánk vendégségbe érkezők számára is igen kellemetlen lehet. Lássuk, hogyan szoktathatjuk le bundásunkat e bosszantó viselkedési formáról!



 

Ha be sem áll a szája... – Miért ugat a kutya, és mit tehet a gazdi, hogy leszoktassa róla?

Bőr- és szívférgesség – Jönnek a zümmögő élősködők!

Az ugatás önmagában a kutya természetes kommunikációs formája. Bár kedvencünk mindig okkal hallatja a hangját, némelyikük számára a legapróbb nesz is elegendő hozzá, míg más négylábúak esetében igazán nyomós indok szükséges ahhoz, hogy ugatásba kezdjenek. A túlzásba vitt hangos szövegelés a gazdi (és a szomszédok) számára is zavaró lehet. De mi áll a folytonos ugatás mögött, és hogyan szoktathatjuk le róla kedvencünket?



 

Bőr- és szívférgesség – Jönnek a zümmögő élősködők!

Bőr- és szívférgesség – Jönnek a zümmögő élősködők!

A tavaszi-nyári időszak nem csak az egyre izgalmasabb színekben pompázó természetet, vagy a napsütéses, kellemes időjárást hozza magával. Ekkor kezdenek csak igazán tenni-venni a nem kívánt élősködők, amik bizony sok-sok kellemetlenséget okozhatnak a kutyusok és gazdijaik számára. A kullancs okozta veszélyekről korábban már írtunk, ezúttal a zümmögő társaik kerülnek porondra!



 

Kullancs a kutyában – Avagy mit tehet a gazdi, hogy megelőzze a bajt?

Kullancs a kutyában – Avagy mit tehet a gazdi, hogy megelőzze a bajt?

A tavasz beköszöntével még nagyobb alapossággal érdemes figyelnünk és rendszeresen megvizsgálnunk kisállatunk bundáját. Az apró, de annál ártalmasabb kullancs olyan betegségekért felelős, mint a Lyme-kór, vagy a Babéziózis. Mivel a hidegebb hónapok sem igazán didergősek és fagyosak, ezért hiba lenne azt gondolni, hogy csupán a tavasz kezdetétől az őszi időszak végeztéig szükséges a fokozott odafigyelés!



 

A tavaszi vedlés folyamata, okok, tippek

A tavaszi vedlés

Végre itt a tavasz, végre egyre több időt tölthetünk a szabadban, élvezve a Nap meleg, simogató sugarait. Ahogy melegszik az idő, kisállatainknál is beindulnak a biológiai folyamatok, a szőrzet cseréje. Hogyan könnyíthetjük meg kisállataink tavaszi vedlését? Okok, tippek következnek a vedlés kapcsán.



 

Játék a kutyával - Hogyan, mikor és mit játsszunk a kutyával?

Jaték a kutyával

Egy kölyökkutya a játék során sok mindent megtanul. De mégis milyen fontossággal bír egy kutya életében a játék? Egy négylábú és az ember kapcsolata bizalmi kérdés, a játék során ez a kapcsolat szorosabbá válik, ugyanakkor, ha jól csináljuk, akkor remekül rávezethetjük kutyánkat a szabálykövetés módszerére is. Lássuk mennyi mindere jó, ha rendszeresen játszunk kutyusunkkal.



 

Ha félős a kutya - Mit tegyünk, ha kedvencünk félős és visszahúzódó?

Ha félős a kutya - Mit tegyünk, ha kedvencünk félős és visszahúzódó?

Érdemes először az okokat megkeresnünk. Vajon miért, vagy mitől félhet a kutya? Rossz szocializáció, az érintés hiánya, vagy a szeretet hiánya, valamilyen rossz tapasztalat. De az is előfordul, hogy valamilyen trauma érte négylábú barátunkat, vagy éppen csak depressziós kiskutyánk, ami okod adhat erre az érzésre.



 

Kutya szobatisztaság

Kutya szobatisztaság

A lakásban tartott kutyusok kapcsán sok gazdinak okoz nehézséget a szobatisztaság kérdése. Amikor hazaviszünk egy kölyökkutyát, akkor a kutyus birtokba veszi az új életterét. Ennek a folyamatnak a része, hogy „megjelöli” a szoba egyes részeit. De mit tehetünk, hogy minél hamarabb szobatiszta legyen négylábú barátunk?  Mennyi időbe telik, amíg megtanulja a kutyus? Mivel segíthetjük ezt a folyamatot?



 

Költözés kutyával

Költözés kutyával

Egy költözés sosem könnyű. Számos aspektusát figyelembe kell vennünk, mielőtt belevágunk. Különösen akkor, ha egy négylábú is van a családban.  Hogyan költözzünk kutyával? Mire érdemes figyelni? Mennyire viseli meg ez négylábú barátainkat? Ezekre és még sok más kérdésre keressük a választ.



 

Apróság vagy óriás, avagy miben különbözik az élet egy kistestű és egy nagytestű kutyával?

Apróság vagy óriás, avagy miben különbözik az élet egy kistestű és egy nagytestű kutyával?

Mi, kutyások tudjuk, hogy eljön az a pillanat, amikor az ember úgy érzi, hogy szeretné megosztani az életét, és családja életét egy kutyával. Mi alapján választunk?  Milyen kutyafajta illik hozzánk? Vajon miben különbözik az élet egy kistestű és egy nagytestű kutyával? Ezekre és még sok más kérdésre válaszol ez a cikk.



 

Kutyaiskola, a kiegyensúlyozott kutyusokért

Kutyaiskola, a kiegyensúlyozott kutyusokért

Sok gazdi teszi fel a kérdést, hogy mikor érdemes elkezdeni a kutya trenírozását? Kinek érdemes kutyaiskolába vinni négylábú barátját? Létezik olyan, hogy túl későn? Vagy túl korán? Kérdések és válaszok, a kutyaiskola kérdésével foglalkozunk.



 

Kutya-gyerek kapcsolat: Így készítsd fel a kutyádat, ha gyerek érkezik a házhoz

Kutya-gyerek kapcsolat: Így készítsd fel a kutyádat, ha gyerek érkezik a házhoz

Egy fontos témával zárjuk ezt az évet. Amikor egy család gyerekvállalás előtt áll, viszont egy nágylábú kedvenc is van otthon, akkor egy pár fontos dologra érdemes odafigyelni.  A kutya-gyerek kapcsolata rajtunk is múlik, avagy így készítsük fel kutyánkat, ha gyerek érkezik a családba.



 

Kutya örökbefogadás: kérdések, válaszok, tanácsok

Kutya örökbefogadás: kérdések, válaszok, tanácsok

Sokszor nem a kutyán múlik, hogy sajnos nem alakul jól a családi élete egy négylábúnak. Vagy egyszerűen a felelőtlen párzások eredménye, hogy sok négylábú menhelyre kerül. Lássuk, milyen feltételek szükségesek, hogy örökbe fogadjunk egy kutyust, mire kell odafigyelnünk, és mit érdemes egy ilyen lépés előtt átgondolni.



 

A szőr és bőr védelme télen

A szőr és bőr védelme télen

Bundás barátunk szőrének állapota sok mindenről árulkodik. A fényes és sűrű bunda az egészséges kutyus egyik ismérve, csakúgy, mint a fénytelen, szőrproblémával küzdő négylábú bundája is árulkodó. Ezért érdemes utánanézni, hogy mi lehet a baj. A helyes táplálás, és a szőr és bőr védelme létfontosságú télen is.



 

Háziállatok vidám fotóversenye 2020, itt vannak a nyertes képek a legvidámabb kedvencekről

Háziállatok vidám fotóversenye 2020, itt vannak a nyertes képek a legvidámabb kedvencekről

Sok kedves fotót láthattunk imádott kisállatokról.  Olykor egy elkapott pillanat vagy egy mókás helyzet mindenkinek mosolyt csal az arcára. 
De hogy ezekből a képekből verseny is legyen? Mókás helyzetek, annál mókásabb kisállatokkal. Mutatjuk a legjobb képeket a „Háziállatok Vidám Fotóversenye” idei nyerteseiről.



 

Ivartalanítás kutyáknál: 5+1 tipp, hogy felelősen döntsünk

Ivartalanítás kutyáknál: 5+1 tipp, hogy felelősen döntsünk

Sokszor felvetődik a kérdés, hogy a kutyák ivartalanítása alapvető egészségmegőrző kérdés, avagy ok nélküli kellemetlen beavatkozás kisállatunknak?
Lássuk az érveket pro és kontra, megpróbáljuk nagyító alá venni az kutyák ivartalanításával kapcsolatos fontos kérdéseket és válaszokat.



 

Gyakori hibák a kutya etetésével kapcsolatban, amiket sok gazdi elkövet

Gyakori hibák a kutya etetésével kapcsolatban

A kutya etetése állandó témakör az újdonsült és már tapasztalt gazdik körében is, hiszen újra és újra jelennek meg különféle módszerek, illetve azoknak megfelelő termékek. Minden kutyus, és minden gazdi más, egy dologban azonban egyet kell értenünk: kedvencünk egészséges és megfelelő táplálása a kutyatartás egyik kulcsfontosságú kérdése. Gazdiként bármelyik eledelre vagy etetési formára is esküszünk, könnyedén elkövethetünk olyan...



 

Kutya fogápolás, fontosabb, mint hinné

Kutya fogápolás, fontosabb, mint hinné

Kisállatunk szájhigiéniája fontos dolog, nem csupán azért, mert folyton mindenfélébe beledugják az orrukat, hanem a kutyák helyes fogápolása hatással van egészségükre is. Íme néhány fontos tanács, tény a kutyák fogápolása kapcsán.
Kellemetlen szájszag kutyusoknál? Az egyik leggyakoribb panasz, melyet talán minden kutyatartó ismer, az a fogkő. 



 

Túrázás kutyával

Túrázás kutyával

Itt az ősz. Túrázás kutyával remek szórakozás. Főként, ha azt négylábú barátunk is élvezi. Íme néhány fontos tudnivaló és kutyabarát hely, mielőtt nekiindulunk bundás barátunkkal az őszi erdőbe. Nem minden kutyus alkalmas hosszú távok megtételére. Ha kiskedvencünk még nem vett részt hosszabb kiránduláson, akkor érdemes előtte 5-10 kilométeres sétákkal felkészülni, hogy ne érje meglepetésként egy hosszabb táv.



 

Futás kutyával: 5+1 tipp, amit érdemes megfogadni, ha kedvencünkkel indulnánk útnak

Futás kutyával: 5+1 tipp, amit érdemes megfogadni, ha kedvencünkkel indulnánk útnak

Mi a közös a futásban és a kutyatartásban? Mindkettő könnyedén szenvedéllyé, egy igazi életformává válhat, ami egyszerűen csak beszippantja az embert észrevétlenül. Miért ne ötvözhetnénk a kettőt, miért ne húzhatnánk fel a futócipőt, csatolhatnánk fel a hámot, és indulhatnánk útnak kedvencünkkel együtt? Persze ha futás kutyával, akkor nem árt körültekintőnek lennünk, hogy kedvencünk is örömét lelje a közös kalandban!



 

Kutya trükkök: egyszerű és látványos ötletek kezdőknek

Kutya trükkök: egyszerű és látványos ötletek kezdőknek

A kutyával való foglalkozásoknak, sétálásoknak és játszadozásoknak rengeteg előnye van. Amellett, hogy kikapcsolják és lelkileg feltöltik az embert, jó hatással vannak a kutya-gazdi kapcsolatra és a kis kedvencek közérzetére is. A kutya játékos lényéből fakadóan igényli is ezeket a tevékenységeket, a gazdival való közös együttléteket. 



 

Kölyökkutya fejlődése: így zajlik a kölyökkutya első éve

Kölyökkutya fejlődése: így zajlik a kölyökkutya első éve

Egy jó nagy adag öröm, egy még nagyobb adag izgatottság, és egy csipetnyi természetes rémület. Általában ezek együtt, és olykor-olykor felváltva kerítik hatalmába a gazdit, amikor egy új négylábú kerül a családba. A kölyökkutya fejlődése és első éve rengeteg izgalmas változással jár együtt, de természetesen a fejlődés üteme fajtától és nemtől függően minimálisan eltérhet.



 

Okos, okosabb, legokosabb, avagy mennyi a kutya IQ-ja?

Okos, okosabb, legokosabb, avagy mennyi a kutya IQ-ja?

Mindig a sajátunk a legokosabb. Sokszor halljuk, hogy ha kisállatunkról beszélünk, hogy a miénk a legügyesebb kutyafajta, mert még le is ül, vagy a botot is visszahozza. Persze a kutyák intelligenciája nem csupán egy irányból mérhető. Utána jártunk, hogy milyen módon lehet objektíven kideríteni, hogy mennyi a kutyusunk IQ-ja?



 

Vegye észre kutyája testbeszédét

Vegye észre kutyája testbeszédét

Ön és kutyája valószínűleg komoly fejtörés nélkül is megértik egymást. Mégis előfordulhatnak olyan helyzetek, amikor az jár a gazdi fejében, bárcsak tudná, hogy mire gondol kiskutyája. Ezekre a helyzetekre hoztunk néhány megoldást,  hogy tudja, mit akar mondani kedvence, avagy vegye észre kutyája testbeszédét.



 

Kutyás strandok országszerte:
Íme a magyarországi kutyabarát strandok listája! (2020)

Kutyás strandok, kutyabarát strandok Magyarországon (2020)

A forró nyári napokon egy kis hűsítő pancsolás mindenkinek jól esik, ez alól pedig kedvencünk sem kivétel. Szerencsére négylábú családtagunkat sem kell otthon hagynunk, ha vízpartra indulunk vakációzni, hiszen számos kutyabarát vendéglátóhely közül válogathatunk országszerte, ráadásul a kutyás strandoknak köszönhetően kutyusunk számára is biztosíthatjuk az önfeledt lubickolás élményét. Lássuk, merre érdemes elindulni!



 

Dehidratáció kutyáknál: mit tehet a gazdi, hogy megelőzze?

Dehidratáció kutyáknál: mit tehet a gazdi, hogy megelőzze?

Minden korszak megtalálja magának a megfelelő betegség-metaforát. Hulla fáradt vagyok és semmi energiám. Ez talán még nem szembetűnő, mert betudjuk kimerültségnek. Ezzel szemben kutyusaink esetében, nem szabad összetévesztenünk a kimerültséget a dehidratáció egyik tünetével, mely kialakulásának hátterében a csökkent folyadékbevitel, és a fokozott folyadékvesztés áll. Mit tehet a gazdi, hogy megelőzze...



 

Kutya etetése:
PLATINUM kutya etetési kalkulátor és hasznos tippek

Kutya etetése: PLATINUM kutya etetési kalkulátor és hasznos tippek

A kutya etetése témakör a mai napig megosztja az embereket: egyesek a nyerskosztra, míg mások a prémium száraz kutyatápokra esküsznek. Egy biztos, a helyes táplálkozás négylábú kedvence életében is legalább annyira fontos, mint az Önében, hiszen a megfelelő minőségű és mennyiségű eledel elfogyasztása a kutyáknál is hat az egészségre és az általános jólétre. A ritkább megbetegedések mellett biztos lehet benne,



 

A kutya nevelése: hasznos tanácsok és tippek

A kutya nevelése: hasznos tanácsok és tippek

Az utóbbi években egyre népszerűbb a menhelyi és mentett felnőtt kutyák örökbefogadása. Az 1-3 éves vagy még idősebb korban gazdihoz kerülő kedvencek esetében azonban feltételezhető, hogy esetleg kölyökkorban elmaradt a szabályokhoz történő szoktatás, az idomítás és a szocializáció. Ennek dacára természetesen rengeteg felnőtt kutyából válik igen ragaszkodó és engedelmes társ...



 

Kutyafajta választó, kutyafajták képekkel

Kutyafajta-választó, kutyafajták képekkel

Egy korábbi cikkünkben részletesen írtunk arról, hogy a megfelelő kutyafajta kiválasztása a felelős kutyatartás első lépése. A PLATINUM blogbejegyzésünkben a kutyafajtákat képekkel is illusztráljuk: a legnépszerűbb ebtípusok mellett Magyarországon ismeretlenebb, de különleges kutyákat is bemutatjuk néhány sorban, hogy ...



 

10+3 legokosabb kutya a világon

10+3 legokosabb kutya a világon

A kutyák intelligenciája mindig is foglalkoztatta az embereket, rengeteg tudós arra is kísérletet tett, hogy megtalálja a legokosabb kutya fajtákat a világon. Köztük a legismertebb Stanley Coren neurofizikus, aki könyvében saját listát is felállított vizsgálatai alapján. Cikkünkben részben az ő felfedezéseit osztjuk meg, azonban kivételes kutyusokat is...



 

Kutyatartás: a boldog kutya nyomában

kutyatartás

Mit is jelent pontosan a felelős kutyatartás? Gyakran még tapasztalt gazdik is felteszik maguknak ezt a kérdést, hiszen a házikedvencek kiválasztásával, nevelésével kapcsolatban újabb és újabb gondolatok látnak napvilágot, ahogy egyre jobban megismerjük az ember leghűségesebb társát, a kutyát. Cikkünkben szakértő szemmel járjuk körbe a körültekintő gazda - boldog kutya témakört...



 

Kutya szájszag ellen: fogápolás tippek kutyáknak

Kutyaszájszag ellen

A kutya szájszag a gazdik több mint fele szerint természetes jelenség és nem próbálják meg elejét venni a problémának. Kevesen tudják, hogy kedvencünk bűzös lehelete sajnos a fogak rossz egészségügyi állapotáról árulkodik és a helyzet mielőbbi kezelést igényel. A kutyák esetében ritka a fogszuvasodás, de annál gyakoribb a fogkövesség, ami a jellegzetes halszagú szájszagot okozza a négylábúaknál.



 

Bacardi és a PLATINUM

Bacardi és a PLATINUM

Szerencsések vagyunk. Ugyanis postafiókunk telis-tele sikertörténetekkel és elégedett beszámolókkal. Minden napra jut egy-egy mosolygós kutya-pofi, vagy hálás levél. Sok örömet okoz olvasni vásárlóink és kutyusaik tapasztalatait, hát még szóban hallani őket!  Szamosvölgyi Anett kutyusairól mesélt nekünk, és megosztotta az ő PLATINUM történetét.



  

Lessen be a kulisszák mögé!

Landon és Floyd és a PLATINUM

Mindig is csodáltuk a szolgálati és munkakutyákat. Őket, kiképzőiket valamint kétlábú kollégáikat, akik emberfeletti munkát végeznek és bevetésre készek az év 365 napján.A tavalyi évben pedig a Kulcsár kutató-Mentőkutyás Szolgálat Alapítvány négylábú munkatársai hatalmas farokcsóvával fogadhatták a hírt, miszerint legalább 1 éven keresztül biztosítunk PLATINUM vacsorát, Landonnak és Floydnak!



 

Melyik a legjobb kutyatáp?

legjobb kutyatáp kedvencednek

A gazdik fejében bizony gyakran felmerül a kérdés: Melyik a legjobb kutyatáp? Mit adjunk kedvencünknek, ha a lehető legjobbat szeretnénk neki, gondoskodva boldogságáról és jólétéről? Ha a legjobb kutyatápok listája az, amit keres, a legjobb helyen jár! Cikkünkben minden lényeges szempontot összegyűjtöttünk, amire feltétlenül figyelmet kell fordítania a legjobb kutyatáp kiválasztása során.



 

Bundás apróságok, húrok és Szicília - villáminterjúnk Kokas Katalinnal és Kelemen Barnabással

Tara - az egyetlen tibeti istennő

Szicíliai útjukon sikerült elkapnunk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas hegedűművészt Kelemen Barnabást és kedves feleségét, a Liszt Ferenc-díjas hegedű- és brácsaművészt Kokas Katalint. 



 

Kutyakeksz házilag Halloweeni köntösben

Platinum kutyakeksz házilag

Halloweeni őrület - mi a konyhában sertepeltéltünk! Faragni is fogunk ám, de először kényeztessük el kedvenceinket sütőtökös finomsággal! Idén a ropogós kutyakekszek mellett döntöttünk, elő hát a sodrófával! A házi kekszkészítés egyetlen hátránya, hogy vigyáznunk kell a konyhában, nehogy hasra essünk kedvencünkben, aki az első illatok megjelenése után kis kuktává avanzsál.



 

Nem eszik? Étvágytalan? – a teletál nyomában

Nem eszik? Étvágytalan? - a teletál nyomában

Finnyás, érzékeny vagy csak el van kényeztetve? Hatalmas szemekkel vizslatja a tálat, csipeget majd inkább a konyhaasztalról kunyerál? Sok oka lehet annak, ha a kutya rossz evő. Ha semmi jel nem utal szervi gondokra és az állatorvos is kizárta az egészségügyi probléma lehetőségét akkor további változatos okok állhatnak az étvágytalanság vagy finnyásság hátterében.




Sokat tehetsz azért, hogy kutyád aktív és fitt legyen idős korában is!

Sokat tehetsz azért, hogy kutyád aktív és fitt legyen idős korában is! Az öregedés előbb utóbb mindenkit utolér, sajnos a kutyákat sokkal hamarabb, mint bennünket, embereket. Ahogy mi is sokat tudunk tenni annak érdekében, hogy aktívan élvezhessük az életet bizonyos kor felett, úgy kutyáink öregkori egészségi állapotához is nagyban hozzá tudunk járulni.  Kellő odafigyeléssel és gondoskodással meghosszabbíthatjuk kutyánk aktív, fájdalommentes éveit.



Ép testben ép lélek; immunerősítés a felhőtlen őszi kalandozások jegyében!

Ép testben ép lélek; immunerősítés a felhőtlen őszi kalandozások jegyében! Mi is érezzük a csípős reggeleken és a hűs éjszakákon; leköszönőben vannak a nyár forró napsugarai. Nincs ez
másképp kutyáinkkal sem; és bár a tikkasztó hőség után mind fellélegezhetünk, ne higyjük, hogy az ő szervezetüket nem viseli meg az évszakváltás.



A minőségről mi gondoskodunk!

Pihenés-pihenés hátán!

Prémium alapanyagok és egyedülálló elkészítési módszer. Na de mennyi az annyi? Főszerepben a friss hús tartalom!




Évről évre - kullancsszezon

Évről évre - Kullancsszezon!

Nincs mit tenni. Melegszik az idő, ők pedig életre kelnek. Előzzük meg a bajt! A velük járó betegségek nagyon nagy problémákat is okozhatnak.




Új év, új kalandok!

Új év, új kalandok!

Kedvenceink semmire sem vágynak jobban, mint  végtelen kalandozásra a legjobb barátjukkal; vagyis velünk!




Szilveszterezzen kutyájával biztonságosan! Tippek a megelőzéshez.

Szilveszterezzen kutyájával biztonságosan! Tippek a megelőzéshez.

Bár még alig hevertük ki a karácsonyi élményeket; lassan itt a Szilveszter, ami bizony sok esetben hangos petárdázással és harsány ünnepléssel telik. Egyszerű odafigyeléssel, néhány tipp betartásával nagyon sok baj megelőzhető. 





Oldaltérkép
Webshop by Keresőguru

2013 PLATINUM Magyarország Kft. | Impresszum | Általános szerződési feltételek 

Telefon: +36 70 525 9885 | info@platinum-natural.hu | Árlista